wróć do listy wróć

Czym się kierować dobierając baterię do zlewozmywaka?

dodano:

Porady

Kwestia wyboru baterii, która będzie idealna do zlewozmywaka wydaje się banalnie prosta. Jednak nieprzemyślany zakup często skutkuje tym, że funkcjonalność strefy zmywania nie spełnia podstawowych oczekiwań domowników. Na co więc zwrócić uwagę wybierając baterię zlewozmywakową?

Po pierwsze: głębokość komory zlewu

Jeśli jesteśmy posiadaczami zlewozmywaka o płytkiej komorze lub komorach, lepiej dobrać do niego baterię zlewozmywakową z wysokim korpusem - z wylewkami w kształcie U, L, F lub tzw. baterię sprężynową. Dlaczego? Ze względu na wygodę mycia przedmiotów wielkich gabarytów – wysokich garnków, wazonów czy blach z piekarnika. Przy płytkich komorach zlewozmywaka i dodatkowo baterii o niskim korpusie – mycie przedmiotów wielkogabarytowych może okazać się niemożliwe, a w najlepszym przypadku trudne.

 

Po drugie: lokalizacja zlewu

O ile poszukiwanie modelu baterii dedykowanej do zlewu zlokalizowanego przy ścianie nie jest problemem, o tyle do zlewozmywaków montowanych przy oknie trzeba wybrać model specjalny. By korzystać z funkcjonalności okna, czyli najprościej mówiąc – móc je otwierać, bateria powinna się składać pod kątem 90 stopni do pełnego spoczynku.

– Nie jest to typ baterii, które powszechnie są dostępne w szerokiej sprzedaży – mówi Marcin Szymke, product manager baterii Laveo. – W asortymencie marki Laveo mamy jeden model dedykowany takim lokalizacjom zlewozmywaków. Jest to bateria Lila.

Po trzecie: zmywarka

Jeśli na wyposażeniu kuchni jest zmywarka, która umożliwia mycie przedmiotów wielkogabarytowych – bateria kuchenna przestaje odgrywać rolę epicentrum strefy zmywania. Można wówczas zainwestować w model o niższym korpusie lub – jeszcze lepiej – w baterię z wyciąganą wylewką, która ze względu na dużą elastyczność użytkowania będzie codziennym sprzymierzeńcem w opłukiwaniu naczyń z resztek jedzenia przed włożeniem ich do zmywarki.

 

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł