wróć do listy wróć

Jak zamocować zlewozmywak w blacie?

dodano:

Porady

Najłatwiejszym sposobem i najpewniejszym jest odrysowanie na blacie wykrojnika dodawanego do większości zlewozmywaków i wycięcie otworu w blacie. W zależności czy jest to zlew stalowy czy granitowy wpuszczamy czy podwieszany są różne dalsze drogi postępowania.

Jeśli instalujemy zlew stalowy to mocujemy do niego klipsy montażowe, uszczelniamy obrzeże taśmą uszczelniającą. Wszystkie zlewozmywaki Laveo są wyposażone w klipsy montażowe i taśmy uszczelniające. Zlew wkładamy we wcześniej przygotowany otwór. Zaczepiamy ząbki klipsów o blat i przykręcamy śrubokrętem każdy z klipsów. Można ale nie trzeba uszczelnić dodatkowo przestrzeń między blatem a zlewem. Jeśli decydujemy się na uszczelnienie, robimy to przezroczystym silikonem. Zapobiegnie to w zupełności dostawania się wody pomiędzy blat a zlewozmywak.

Jeśli montujemy zlew granitowy, droga postępowania jest bardzo podobna. Różnica polega na tym, że zamiast taśmy używamy silikonu uszczelniającego. Tu warto podkreślić, że granity są na tyle ciężkimi zlewozmywakami, że w zupełności wystarczy zamontowanie ich tylko przy użyciu silikonu. Jeśli jednak mamy obawy czy obciążenie jest wystarczające, możemy użyć dołączonych do zestawu klipsów montażowych i dodatkowo przytwierdzić zlew z ich użyciem.

 

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł