wróć do listy wróć

Sposoby na przechowywanie akcesoriów łazienkowych

dodano:

Porady

Zachowanie porządku wśród akcesoriów w łazience sprzyja ich użyteczności i naszej dobrej organizacji czasu. Wszystko to, z czego korzystamy na co dzień może być w zasięgu ręki. Wówczas nie trudzimy się i nie tracimy nerwów na gorączkowe poszukiwanie tej jednej, upragnionej rzeczy o poranku, kiedy akurat spieszymy się spóźnieni do pracy. Wyznaczenie strefy przechowywania gwarantuje ład całej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy kosmetyki stawiamy na półce i chętnie prezentujemy, czy też chowamy do szuflady. Najważniejsze, że mają one swoje miejsce. Jakie możliwości pojawiają się w tym zakresie?Kosmetyki, które nie lubią światła, a więc naturalne olejki, kosztowne kremy, pachnące balsamy, wielobarwne lakiery do paznokci i perfumy w fantazyjnych flakonach warto przechowywać w ciemnym oraz suchym miejscu. Z dala od źródeł ciepła i dużej wilgotności. Daleko od okna. Dzięki temu nie utlenią się, nie zmienią swojej konsystencji, zapachu ani drogocennych właściwości. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tradycyjnej szafki z blatem pod umywalkę albo komina łazienkowego. W pojemnej szufladzie można umieścić przegródki na kosmetyki, wówczas przestrzeń uczynimy jeszcze bardziej posegregowaną. Alternatywą jest mobilny stolik na kółkach albo piętrowy regał z miejscem na pojemniki. Jeśli stronimy od mebli, półka z płytek, tych samych, jakimi wykończona jest łazienka i kolorowe pudełka, wiklinowe kosze z pokrywką lub bambusowe skrzynie to opcja dla naszych kosmetycznych skarbów.

Szampony i odżywki do włosów, toniki, płyny micelarne, podkłady do twarzy i tusze do rzęs należy trzymać w pozycji pionowej. Nierzadko opakowania tych kosmetyków to małe dzieła sztuki. Właściwą ekspozycją dla nich będzie półka pod lustrem przy umywalce. Kosmetyki do makijażu można przechowywać w akrylowych pojemnikach lub przejrzystych kubkach. Przezroczyste organizery ułatwią dokonanie właściwego wyboru kolorowych kredek lub cieni do powiek przy okazji codziennych kobiecych zabiegów upiększających.

A jak zadbać o preparaty do pielęgnacji ciała i akcesoria łazienkowe, mające kontakt z wodą?

Pozostawianie mokrych kosmetyków w brodziku to kiepski pomysł. Kabina prysznicowa jest jednym z największych skupisk bakterii w łazience. Można zastosować dodatkowe półki przyścienne na akcesoria. Jeśli jednak zależy nam na większej oszczędności miejsca, warto pokusić się o montaż dodatkowych elementów bezpośrednio na kolumnie natryskowej. Uchwyt Cers umożliwia higieniczne zawieszenie rekwizytów łazienkowych typu gąbka czy masażer. Półka Marin zadba o kosmetyki, takie jak żel pod prysznic czy mydło. Zarówno uchwyt, jak i półka mogą być montowane na dowolnej wysokości. Dzięki temu każdy domownik będzie mógł umieścić swój ulubiony kosmetyk pod prysznicem.

Kubki, kosze, pudełka, półki o rozmaitych kolorach i fakturze pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat w łazience. Poza aspektem estetycznym ważne, aby chroniły kosmetyki przed przypadkowym rozlaniem i czynnikami zewnętrznymi. Dobrze, aby pojemniki ułatwiały dostęp do wszystkiego, czego potrzebujemy przy okazji codziennych rytuałów w łazience. Czasu poświęconego wyłącznie dla nas i naszych ciał.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Porady

Jak osiągnąć styl loftowy w łazience?

dodano:

Styl loftowy to jeden z obecnie najbardziej pożądanych trendów w aranżacji wnętrz. Na jego charakter składa się specyficzny wystrój nawiązujący do architektury budynków pofabrycznych, to przede wszystkim surowość formy oraz przestrzeni, oszczędność…

czytaj więcej

Porady

Biel w łazience – jak ją nowocześnie łączyć?

dodano:

Biel to podstawowy, najczęściej spotykany kolor w łazience. Dlaczego ją wybieramy? Przede wszystkim dlatego, że przywodzi na myśl nieskazitelną czystość. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, która w przyp…

czytaj więcej