wróć do listy wróć

Salon kąpielowy, jak go urządzić?

dodano:

Trendy i inspiracje

Jeszcze niedawno ogólnie określaliśmy pomieszczenie w naszym domu, jako pokój, ubikację czy łazienkę. Obecne trendy duży nacisk zaczęły kłaść na miejsce, w którym możemy się odprężyć, odpocząć, napić kawy i tak właśnie z tradycyjnej łazienki przenosimy się do salonu kąpielowego, w którym otoczenie przedmiotów znacznie przypomina standardowe pomieszczenie mieszkalne przeznaczone do odpoczynku.
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż decyzja jak nazwiemy pomieszczenie, zależy od metrażu mieszkania czy domu w którym mieszkamy. Warto również zastanowić się, jaką formę relaksu preferujemy, czy zależy nam na długich kąpielach czy szybki prysznic w zupełności nam wystarczy. Wybierając drugą formę pozostańmy po prostu przy łazience.
Na co zwrócić uwagę, urządzając salon kąpielowy?

Jednak decydując się na salon kąpielowy, pamiętać powinniśmy o większej przestrzeni, aby stworzyć w niej wygodny, zapewniający swobodę ruchów salon, w którym bez problemu zmieści się wanna, bidet, wc, umywalka i wypoczynek - tutaj według uznania może być fotel czy stolik.
Salon kąpielowy to miejsce, w którym zmywamy „ciężar całego dnia”, to miejsce, które pozwoli zrelaksować ciało i duszę w staranne zagospodarowanej przestrzeni. Nie każdy może sobie pozwolić na patrzenie w gwiazdy podczas wieczornej kąpieli, ale warto zaplanować tę możliwość już na etapie projektowania domu, gdzie okno umieścimy w takim miejscu, aby leżąc w wannie mieć możliwość patrzenia na niebo.

Salon kąpielowy na pewno powinien zostać wyposażony w najważniejszy element a mianowicie w wannę, a wanny wolnostojące sprawdzą się w wielkich przestrzeniach najlepiej zwłaszcza w towarzystwie baterii wannowych wolnostojących Pola. Dla tych, którzy preferują poranną aktywność z pewnością przyda się w salonie dodatkowe miejsce na prysznic.
Dla nich właśnie ta przestrzeń powinna być idealnie zaplanowana, a w tym niezbędne okazać się mogą półki łazienkowe, które oprócz nowoczesnego wzornictwa i kolorystyki ułatwią utrzymanie porządku przy kolumnie natryskowej.Niezastąpione detale

Dzięki przestrzeni w salonie kąpielowym pozwolić sobie możemy na aranżację zbliżoną do innych pokoi, dlatego wspomniane wcześniej krzesło, fotel czy stolik a nawet lampy idealnie sprawdzą się, tworząc przytulną przestrzeń. Ułatwieniem w codziennej pielęgnacji czy robieniu porannego makijażu będzie ustawienie również toaletki, która doskonale wypełni salon.

W codziennych czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych niezbędne są umywalki, np. nablatowe z serii Amber, które w zestawie z bateriami nablatowymi czy bateriami ściennymi tworzą niezwykle elegancką kompozycję. Żywe kwiaty, ozdobne ręczniki, duże lustra czy nowoczesne dozowniki ceramiczne, to niektóre dodatki, dzięki którym stworzymy wyjątkowy klimat salonu kąpielowego, czyli miejsca, w którym odpoczywa ciało i relaksuje się głowa. Ponieważ każdy z nas ma inne preferencje, tworząc pokojowy charakter salonu kąpielowego jedni zdecydują się dodatkowo na półkę z książkami, inni chętnie zamontują nawet telewizor.

Warto postawić na styl

Dla szczęśliwych posiadaczy mniejszych metraży nie jest powiedziane, że nie mogą cieszyć się swoim prywatnym salonem kąpielowym, dlatego w tym przypadku warto postawić na styl, który będzie nawiązywał do salonu kąpielowego. Ma to być tło do odpoczynku. Pokoje kąpielowe z założenia są lepszymi wersjami łazienek, jeżeli jednak nie masz takich możliwości przestrzennych, nawet w niewielkiej łazience możesz stworzyć swoje domowe spa. Obecne wzornictwo i nietuzinkowe wyposażenie łazienek oraz dodatki mogą sprawić, że poczujesz się w swojej łazience tak, jak w najwytrawniejszym pokoju kąpielowym. Zanim zabierzesz się za projektowanie nowej przestrzeni sprawdź, które kolekcje armatury pozwolą wykreować luksusową łazienkę.


udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Trendy i inspiracje

Łazienka dla niej – jak urządzić?

dodano:

Łazienka to domena kobiety. To miejsce, w którym można odciąć się od otaczającego nas świata i uczynić go swoim. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sama, czy nie, łazienka powinna być przestrzenią, w której będziesz dobrze się czuć i możesz robić z n…

czytaj więcej

Porady

Dla kogo bateria wannowa, podłogowa? - o czym trzeba wiedzieć przed zakupem armatury wolnostojącej?

dodano:

Do niedawna o wannach wolnostojących można było jedynie pomarzyć. Taka forma wanny mało komu przychodziła na myśl. Raczej nieosiągalna, mało praktyczna i przede wszystkim często za duża do małych łazienek. Dodatkowo, stare wanny wolnostojące zostały…

czytaj więcej

Porady

Jak osiągnąć styl loftowy w łazience?

dodano:

Styl loftowy to jeden z obecnie najbardziej pożądanych trendów w aranżacji wnętrz. Na jego charakter składa się specyficzny wystrój nawiązujący do architektury budynków pofabrycznych, to przede wszystkim surowość formy oraz przestrzeni, oszczędność…

czytaj więcej