Najczęściej zadawane pytania

Czym najlepiej czyścić armaturę?

W bogatej gamie preparatów do produktów Laveo znajduje się dedykowany preparat do czyszczenia armatury. Można go zastąpić środkami czyszczącymi, które zwykle każdy ma w domu, z czego najlepiej sprawdzającym się zarówno pod względem czyszczenia, jak i łagodnego działania wobec powłok chromowych baterii jest płyn do mycia naczyń. Należy pamiętać, żeby nie czyścić armatury czyścikami drucianymi czy szorstką stroną gąbki, żeby nie zostawić na jej powierzchni zarysowań.

Jak usunąć dość trwały i trudnoschodzący osad z kamienia wapiennego na armaturze, tak by jej nie uszkodzić?

Aby usunąć długotrwały lub uporczywy osad należy spryskać miejsce, które jest nim objęte preparatem Laveo i pozostawić go na 15 minut, by wniknął w strukturę zabrudzenia i je rozpuścił. Czynność te można wykonać także, przecierając korpus baterii wodą z octem spożywczym rozcieńczonymi w stosunku 1:1.

Jak często i jaki sposób czyścić aerator?

Aerator baterii należy czyścić raz na dwa miesiące. W tym celu należy zamknąć przepływ wody, wykręcić aerator i dobrze go opłukać, a w przypadku silnego zabrudzenia lub nagromadzenia kamienia wapiennego delikatnie wyczyścić szczoteczką.

Czym pielęgnować zlewozmywak granitowy?

Do czyszczenia i konserwacji zlewozmywaków granitowych Laveo polecamy dedykowane preparaty z linii Laveo, które służą do regularnej pielęgnacji zlewozmywaka. Preparat do czyszczenia zlewozmywaka należy stosować po każdym zmywaniu naczyń, natomiast do zabezpieczenia (impregnacji) raz w tygodniu.

Czy preparaty do konserwacji i czyszczenia zlewozmywaków granitowych Laveo będą też dobre do zlewozmywaków innych producentów?

Preparaty Laveo z powodzeniem mogą być stosowane do czyszczenia i konserwacji zlewozmywaków innych firm, gdyż ich skład został opracowany na bazie wielu testów na różnych strukturach mineralnych.

Czym najlepiej czyścić okap?

Okapy należy czyścić łagodnymi środkami czyszczącymi nie zawierającymi granulatów ściernych ani agresywnych dodatków chemicznych, jak np. chlor. Do czynności pielęgnacyjnych nie należy używać czyścików drucianych lub szorstkiej strony gąbki, żeby nie pozostawić na powierzchni okapu zarysowań.

Jak często należy czyścić okap?

Okap należy czyścić minimum raz w miesiącu lub co 35 godzin pracy okapu. Czynnościami tymi nie tylko należy objąć zewnętrzną cześć okapu, ale umyć go dokładnie również wewnątrz.

Czy filtry można myć, a jeśli tak to czym?

Myć można jedynie filtry aluminiowe, na których zatrzymują się tłuszcze. Sposób czyszczenia jest dwojaki – pod bieżącą wodą z dodatkiem środków myjących, np. płynu do mycia naczyń lub w zmywarce.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zapytaj, lub od razu wypełnij formularz:

* pola wymagane