wróć do listy wróć

Jak osiągnąć styl glamour w łazience?

dodano:

Porady

Styl glamour powstał z tęsknoty za czasami pełnymi przepychu i ekskluzywnych dóbr. Pomieszczenia aranżowane w tej estetyce mają jak najbardziej przypominać pałacowe, pełne luksusowych dóbr, komnaty z czasów ludwikowskich. Pożądane są pikowane meble na giętych nogach, błyszczące dodatki oraz rzeźbione zdobienia.Cechy charakterystyczne

Wnętrza w stylu glamour są utrzymane zazwyczaj w odcieniach bieli i czerni, rzadziej natomiast spotyka się w nich kolory. Najczęściej występują one w postaci złotych lub srebrnych dodatków, sporadycznie spotykane są bardziej intensywne barwy, a wśród nich dominują odcienie typu fiolet czy róż.

Kluczową kwestią stylu jest blask, dlatego warto dokładnie przemyśleć w jaki sposób oświetlić pomieszczenie. Świetnie sprawdzą się kryształowe żyrandole czy ozdobne kinkiety, które same w sobie będą nie tylko ozdobą łazienki, ale pozwolą też na odpowiednie doświetlenie pozostałych elementów wystroju, podkreślając ich charakter.


Jak to zrobić?


Dużo zależy od tego czy mamy w planach generalny remont lub urządzamy łazienkę od podstaw czy efekt glamour chcemy osiągnąć za pomocą dodatków.

Projektując wnętrza od podstaw, mamy w zasadzie nieograniczone pole do popisu. Możemy wykorzystać utrzymane w stylistyce glam płytki – na przykład imitujące marmur w połączeniu ze złotymi detalami lub okleić ściany miękką tapetą dedykowaną łazienkom. Szczęśliwi posiadacze dużych pokoi kąpielowych mogą pokusić się również o wolnostojącą wannę na ozdobnych nóżkach.
Jednak efekt glamour możemy z powodzeniem osiągnąć mniej inwazyjnymi sposobami, inwestując w stylowe dodatki. Wystarczy zmienić lustro na takie w masywnej, ozdobnej ramie z rzeźbionego drewna lub metalu. Inną możliwością jest nowa armatura – w portfolio Laveo warto w tym kontekście zwrócić szczególną uwagę na jedną z najnowszych serii ZORITA. Jej baterie i kolumny natryskowe dostępne są w dwóch wykończeniach: białym i czarnym, które zostały dopełnione subtelnym chromowym paskiem, znajdującym się na wylewce oraz dźwigni baterii.

Ciekawym rozwiązaniem jest wymiana uchwytów mebli łazienkowych na ozdobne, nawiązujące stylistyką do glamour. Jeśli nasze szafki mają nóżki, je również możemy z powodzeniem zastąpić rzeźbionymi odpowiednikami.

Należy pamiętać, że glamour to przede wszystkim stylowe dodatki w postaci błyszczących, kryształowych dozowników, świec czy świeżych kwiatów i swoja przygodę z tą estetyką warto rozpocząć właśnie od nich.

Łazienkę glamour z pewnością warto dobrze przemyśleć i zaplanować. Mimo tego, że cechą charakterystyczną stylu jest przepych, nie oznacza to, że nie można z nim przesadzić. Warto rozważyć też stopniowe wprowadzanie dekoracji, aby dozować efekt, co pozwoli uniknąć nam kiczowatego rezultatu.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Trendy i inspiracje

Złoto w łazience

dodano:

Złoty kolor w wystroju wnętrz to niewątpliwie najmodniejszy trend ostatnich miesięcy. Największą zaletą tego koloru jest to, że niezależnie od tego w jakiej formie się pojawia zawsze daje elegancki efekt. Jeśli zależy nam na tym, aby nadać naszej…

czytaj więcej

Porady

Biel w łazience – jak ją nowocześnie łączyć?

dodano:

Biel to podstawowy, najczęściej spotykany kolor w łazience. Dlaczego ją wybieramy? Przede wszystkim dlatego, że przywodzi na myśl nieskazitelną czystość. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, która w przyp…

czytaj więcej