wróć do listy wróć

Złoto w łazience

dodano:

Trendy i inspiracje

Złoty kolor w wystroju wnętrz to niewątpliwie najmodniejszy trend ostatnich miesięcy. Największą zaletą tego koloru jest to, że niezależnie od tego w jakiej formie się pojawia zawsze daje elegancki efekt. Jeśli zależy nam na tym, aby nadać naszej łazience stylowego wyglądu warto zastanowić się właśnie nad złotem, jednak dodatki w tym kolorze należy dobierać ostrożnie.
Z czym łączyć - kolory

Złoto samo w sobie jest kolorem wyrazistym, co mogłoby sugerować, że nie będzie dobrze czuło się w towarzystwie innych „silnych” barw. Nic bardziej mylnego. Złoto prezentuje doskonale na tle intensywnych, głębokich, ciemnych odcieni, które wydobywają jego blask.

Klasyka gatunku to połączenie z czernią, ale coraz chętniej architekci decydują się na zestawienie złota z granatem, burgundem oraz butelkową zielenią. Rzadziej spotykamy złoto w towarzystwie jasnych barw i są to głównie odcienie szarości.

Z czym łączyć - faktury

Z uwagi na specyfikę złotego koloru, który nawet w wersji szczotkowanej, charakteryzuje się połyskliwością, najlepszym tłem dla niego są matowe wykończenia. Złote detale świetnie prezentują się na tle miękkich tkanin, takich jak np. welur. Jednak panująca w łazience wilgoć nie sprzyja wykorzystywaniu w ich wystroju tapicerowanych mebli. Podobny efekt możemy uzyskać, wykorzystując w aranżacjach matowe farby oraz płytki.ZŁOTE DETALE

Niebezpieczeństwo związane ze złotem we wnętrzach polega na tym, że nie trudno z nim przesadzić. Zanim zdecydujemy się na przykład na złotą ścianę, podłogę czy wannę, warto rozważyć mniej inwazyjne elementy.

Najbardziej oczywistym, ale również najbardziej efektownym, rozwiązaniem jest złota armatura. W serii POLA marki Laveo znajdują się modele baterii, które pozwalają na kompleksowe urządzenie łazienki.

Dla podkreślenia efektu baterię można zestawić ze złotą lub czarną umywalką POLA. Dodatkową jej zaletą – poza efektownym wyglądem – jest funkcjonalność umywalki. Materiał wykonania, czyli wytrzymała stal 304, sprawia, że łatwo utrzymać ją w czystości i z pewnością będzie służyła długie lata.

Uzupełnieniem złotej aranżacji łazienkowej są – bardzo ostatnio modne – dekoracyjne syfony umywalkowe. Dzięki takiej różnorodności modeli i rozwiązań, mamy możliwość stopniowania nasycenia złotym kolorem naszego wnętrza.


udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Trendy i inspiracje

Łazienka dla niej – jak urządzić?

dodano:

Łazienka to domena kobiety. To miejsce, w którym można odciąć się od otaczającego nas świata i uczynić go swoim. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sama, czy nie, łazienka powinna być przestrzenią, w której będziesz dobrze się czuć i możesz robić z n…

czytaj więcej

Porady

Jak osiągnąć styl glamour w łazience?

dodano:

Styl glamour powstał z tęsknoty za czasami pełnymi przepychu i ekskluzywnych dóbr. Pomieszczenia aranżowane w tej estetyce mają jak najbardziej przypominać pałacowe, pełne luksusowych dóbr, komnaty z czasów ludwikowskich. Pożądane są pikowane meble…

czytaj więcej