wróć do listy wróć

Natura, kolor i czas w łazience

dodano:

Trendy i inspiracje

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. To fakt. Za każdym razem powrót do dawnego trendu wnętrzarskiego będzie przedstawiał się nieco inaczej. Kiedyś ściany i podłogi pokryte boazerią, wnętrza przepełnione drewnem. Dziś – akcenty, imitacja, subtelne konotacje. Jednakże moda wciąż zatacza koło. Skąd tyle sympatii wobec naturalnego, szlachetnego surowca?


Nic nie wnosi tyle ciepła do wnętrza, co drewno. Jest ono niezastąpione, jeśli zależy nam, aby w domu nie zabrakło przytulności i urokliwego klimatu. Barwa, przywołująca na myśl pozytywne skojarzenia, piękne sęki i spękania wykonane przez matkę Naturę po mistrzowsku. Nie do końca starannie, niekoniecznie pod linijkę, ale z pewnością efektownie. Popularny buk, majestatyczny mahoń, stylowe wenge, egzotyczny tek, elegancki fornir. Tak, drewno jest odpowiednie zarówno dla pomieszczeń urządzanych w tradycyjnym stylu, jak i w miejscach, gdzie panuje nowoczesna stylistyka. Zawsze bezpieczne, na czasie, blisko przyrody, a zatem wszędzie tam, gdzie poszukujemy ukojenia i relaksu. Na przykład w dobrze urządzonej przestrzeni kąpielowej.

Drewno w łazience może występować w większym formacie – na suficie, pojedynczej ścianie tuż obok prysznica lub jako podest. Często stanowi także obudowę dla wanny. Ponieważ w pomieszczeniu tym mamy do czynienia z obecnością wody, a co za tym idzie, zmiennością temperatur i dużą wilgotnością, trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego gatunku i właściwej impregnacji drewna. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie płytek ceramicznych, imitujących naturalny surowiec. Na rynku znajdziemy szeroki wybór materiałów, łudząco podobnych – często ze słojami i w ciepłej tonacji. Wykorzystanie tych samych płytek na podłodze i przynajmniej jednej ścianie w kompozycji z bielą, pozwoli optycznie powiększyć aranżowaną przestrzeń. Jeśli zależy nam na dodatkowej oszczędności miejsca, możemy zrezygnować z tradycyjnego brodzika prysznicowego, stosując odwodnienia liniowe. Pomocne będą: przeszklona kabina lub przezroczyste drzwi typu walk in. Wśród dostępnych w ofercie odpływów liniowych Laveo znajdziemy: łagodny wzorniczo Slim oraz dyskretny Basso z możliwością harmonijnego wypełnienia „drewnianą” płytką podłogową.
Drewniana konsola, na której znajdzie się umywalka i bateria umywalkowa nadblatowa to absolutny przebój aranżacyjny ostatnich miesięcy. Armatura taka jak Alea o nieco opływowym kształcie czy Raila, dostępna w trzech odsłonach kolorystycznych: chromu, czerni i bieli. Chłód tej ostatniej doskonale koresponduje z ciepłem drewna. Użycie naturalnego surowca sprawi, że jasna łazienka, o białym wykończeniu stanie się mniej sterylna. Drewno i czarna armatura? Doskonała baza dla wnętrza utrzymanego w stylu industrialnym. Umywalka w kształcie misy będzie dobrze się prezentować także na blacie, opartym na stalowych nogach – na przykład dzięki wykorzystaniu starej maszyny do szycia. W tej roli sprawdzi się również komoda. Nie sieciowa, a z odzysku, z historią. Jeśli nie jesteśmy ograniczeni metrażem możemy pokusić się o wprowadzenie do łazienki elementów wyposażenia domu w istocie kojarzonych z innymi pomieszczeniami, takich jak elegancka, kobieca toaletka czy stylowy, komfortowy fotel.


Oprócz okładzin ściennych i podłogowych oraz mebli w łazience, drewniane mogą być dodatki. Lustro oprawione w piękne, postarzane ramy doda wnętrzu autentyczności – pogłębi jego klasyczny charakter. Doskonale sprawdzi się w przestrzeniach rustykalnych, skandynawskich, shabby-chic, eco czy hi-tech. Bambusowe kubki na szczoteczki, pojemne skrzynie na kosmetyki, półka na książkę lub kieliszek wina, stawiana na brzegach wanny – zaprowadzą porządek i wprowadzą niepowtarzalny klimat w łazience na długi czas.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Porady

Sposoby na przechowywanie akcesoriów łazienkowych

dodano:

Zachowanie porządku wśród akcesoriów w łazience sprzyja ich użyteczności i naszej dobrej organizacji czasu. Wszystko to, z czego korzystamy na co dzień może być w zasięgu ręki. Wówczas nie trudzimy się i nie tracimy nerwów na gorączkowe poszukiwanie…

czytaj więcej

Porady

SPA w zasięgu ręki

dodano:

3 sposoby na idealny relaks we własnej łazience

czytaj więcej